Calominal popularny preparat – CZY DZIAŁA?!

0

calominalopinieCalominal według zapewnień producenta jest wyrobem medycznym, który ma za zadanie wspomóc leczenie nadwagi, a także kontrolować prawidłową wagę ciała i zmniejszyć przyswajanie cholesterolu. W skład produktu wchodzą następujące substancje: celuloza, chitozan, poliwinylopirolidon, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.

Jak działa suplement diety Calominal?

Wyrób medyczny Calominial poprzez właściwości zawartych w nim składników, powoduje zmniejszenie się ilości tłuszczów wchłanianych z dostarczanego do organizmu pożywienia, a tym samym ogranicza ilość spożytych kalorii. Zawarty w suplemencie chitozan wykazuje zdolność do wiązania znacznych ilości lipidów, nie ulega on strawieniu, dlatego też wraz ze związanymi tłuszczami jest wydalany z organizmu. Dodatkowo preparat zmniejsza ilość przyswajanego z pożywienia cholesterolu. Calominal skutecznie wspomaga redukcję oraz kontrolę masy ciała. Producent zaznacza jednak, iż w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów, stosowanie tabletek powinno odbywać się równocześnie z regularną aktywnością fizyczną oraz zdrowym i racjonalnym odżywianiem.

Ile kosztuje Calominal i jak powinno się go stosować?

Stosowanie preparatu Calominal jest różne w zależności od tego, czy chcemy zredukować wagę ciała, a więc zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów, czy też kontrolować wagę i zachować określony poziom masy ciała. Co ważne, kapsułki powinny być zażywane wyłącznie podczas dwóch głównych posiłków i należy je popijać dużą ilością wody (przynajmniej 250 ml). Natomiast w trakcie całej kuracji wspomagającej odchudzanie zaleca się picie każdego dnia co najmniej 2-3 litrów płynów. Koszt za 1 opakowanie zawierające 60 tabletek to około 30 zł.

Redukcja wagi ciała – należy przyjmować po 2 tabletki 2 razy dziennie.

Kontrola wagi ciała – należy przyjmować 1 tabletkę 2 razy dziennie.

Calominal przeciwwskazania i działania niepożądane

Wyrób nie powinien być stosowany u osób z uczuleniem na produkty ze skorupiaków, ryb, mięczaków oraz na którykolwiek ze składników preparatu. Calominal-u nie powinny również zażywać kobiety w okresie ciąży i podczas karmienia piersią, dzieci do 3 roku życia, osoby powyżej 80 lat, osoby, u których pojawiają się zaburzenia trawienia lub zaburzenia przemiany materii. Suplement nie powinien być także stosowany w przypadku, gdy wskaźnik masy ciała, czyli BMI jest niższy niż 18,5. Co ważne, Calominal nie powinien być zażywany równocześnie z lekami liofilowymi m.in. doustne środki antykoncepcyjne, niektóre antybiotyki, witamina A, D, E i K. Niestety producent podaje także informację o możliwych działaniach niepożądanych podczas stosowania produktu, takich jak zaburzenia trawienia (zaparcia, wzdęcia, uczucie pełności) oraz w rzadkich przypadkach reakcje alergiczne.

Calominal opinie na temat wyrobu medycznego

Opinie na temat tego produktu są raczej podzielone, dla jednych jest to skuteczny wspomagacz odchudzania, który pozwolił szybciej zrzucić zbędne kilogramy i zmotywował do zmian w prowadzonym trybie życia. Jednak w wielu opiniach pojawiły się także negatywne komentarze na temat braku jakichkolwiek efektów. Niektóre osoby musiały wręcz przerwać kurację ze względu na występowanie skutków ubocznych w postaci biegunek, zawrotów głowy, wymiotów.

Podziel się.

O autorze

Zostaw komentarz